QA Automation Engineer, nr ref. 17/2022
Miejsce Pracy: Kraków , Małopolskie
Praca zdalna: TAK

Od 16 000 - 20 000 pln netto na B2B (możliwość płatnych urlopów)

Firma: działa na rynku 30 lat. Głowna siedziba w UK. Jest zatwierdzona przez BACS do obsługi płatności typu direct debit i jest certyfikowanym partnerem Microsoft oraz Apteco Faststats.

Branża: fintech, usługi płatnicze

Wielkość firmy w Polsce: aktualnie 25 osób, trwają kolejne zatrudnienia

Kilka informacji o projekcie: innowacyjna platforma płatnicza zbudowana w oparciu o natywną architekturę mikroserwisową działającą na AWS z wykorzystaniem infrastruktury bezserwerowej (AWS ECS + Fargate). Proces CI/CD jest zarządzany przez zespół DevOps (Terraform) a wszystkie  usługi są objęte testami automatycznymi przy użyciu BDD. Projekty są rozwijane przy użyciu .NET core z C# i w pierwszej kolejności tworzy API. Udostępniamy interfejs REST API, który umożliwia innym platformom integrację z ich produktem. Dane przechowywane są w różnych silnikach baz danych zarządzanych przez AWS (PostgresSQL i DynamoDB).

W związku z ciągłym rozwojem platformy potrzebujemy osoby na stanowisko QA Automation Engineer, która będzie pomagać w testowaniu i automatyzacji QA nowych funkcji produktu.

Godziny pracy: start między 8 a 10

Tryb pracy: zdalny lub hybrydowo w Krakowie - zależy od preferencji kandydata

Stack technologiczny w firmie: C# net.core +, Typescript, Cloud – AWS, ReactJS

Wielkość zespołów: 4-6 programistów oraz 2 testerów.

Proces rekrutacji (online):

- spotkanie techniczne odbywa się z osobami z UK, prowadzone w j. Angielskim, które trwa ok godziny

- decyzja

Wymagania:
  • Używane technologie / narzędzia:
  • - SpecFlow, RestSharp, Postman, Selenium, WebdriverIO
  • - Śledzenie błędów: JIRA
  • - Dokumentacja: Confluence, diagramy blokowe
  • Doświadczenie w pracy jako automatyk QA w środowisku nowoczesnego oprogramowania
  • Doświadczenie z interfejsami API REST oraz strategiami testowania interfejsów API
  • Doświadczenie w BDD z dużym naciskiem na automatyzację testów
  • Zrozumienie zrównoważonej piramidy testów z oddzieleniem testów jednostkowych, integracyjnych i testy end-to-end
  • Doświadczenie w pracy z Specflow, RestSharp
  • Doświadczenie w pracy z C# .net
  • Znajomość baz danych SQL oraz NoSQL
  • Doświadczenie w metodologiach zwinnych, w szczególności Scrum
Obowiązki:
  • Współpraca z architektami, właścicielami produktów, programistami, DevOps i innymi inżynierami ds. QA aby przyczynić się do testowania nowych funkcji produktu
  • Analizowanie wymagań biznesowych, projektów wewnętrznych i wymagań niefunkcjonalnych oraz szacowanie historii użytkowników we współpracy z zespołem
  • Pisanie i wykonywanie solidnych skryptów testowych, osiąganie wysokiego odsetka automatyzacji testów i regresji w ramach potoków CI/CD
  • Ręczne testowanie eksploracyjne i utrzymywanie przejrzystego planu testów ręcznych dla wszystkich scenariuszy testowych które nie mogą być zautomatyzowane
  • Przeglądanie logów i baz danych w ramach procesu testowania oraz automatyzacja tego procesu tam, gdzie jest to możliwe
  • Przestrzeganie najlepszych praktyk branżowych
Oferujemy:
  • Kartę multisport
  • Prywatna opieka medyczna

Osoba prowadząca projekt:
Małgorzata Rembalska
m.rembalska@new-invest.pl
Tel: +48 667 670 667