Big Data Engineer , nr ref. 16/2023
Miejsce Pracy: Warszawa , Mazowieckie
Praca zdalna: TAK
Wynagrodzenie:

Widełki na B2B:

115 – 140 pln/h  (3-4 lat doświadczena)

130-200 pln/h ( od 5 lat)

Możliwa także współpraca na UoP

Firma: jest kompleksowym partnerem w zakresie usług związanych z danymi. Zatrudnia ponad tysiąc ekspertów m.in. z dziedziny analizy danych, BI, big data, data science & AI oraz digital commerce. Są wielokrotnie nagradzani za wybitne innowacje i rozwiązania technologiczne.

Poszukujemy doświadczonego specjalisty ,Cloud Data Engineera z Azure, który będzie odpowiedzialny za projektowanie i wdrażanie potoków danych oraz workflow ETL przy użyciu usług Azure lub AWS. Osoba na tym stanowisku będzie również rozwijać i utrzymywać rozwiązania magazynowania danych w chmurze Azure lub AWS. Projekty głownie dla klientów z Europy zachodniej.

Rozpoczęcie pracy: styczeń/luty 2024, współpraca długoterminowa

Godziny pracy: czas rozpoczęcia pracy 7-10, można pracować w pełni zdalnie lub z biura (Warszawa)

Stack to chmura (90% Azure, może być AWS), SQL

Proces rekrutacji (w języku polskim i angielskim)

- rozmowa HR ok 30 minut

- test na platformie codility ok 40 minut

- rozmowa techniczno managerska ok godzina

Wymagania:
  • Must have: Azure( microservisy), SQL
  • Doświadczenie w Inżynierii Danych ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju potoków danych, transformacji danych i integracji danych.
  • Doświadczenie w Platformach Chmurowych: biegła znajomość platformy Microsoft Azure. Dobre zrozumienie różnych usług Azure, takich jak Azure Data Factory, Azure Databricks, Azure SQL Data Warehouse i Azure Data Lake Storage.
  • ETL i Transformacja Danych: doświadczenie w procesach ETL (Extract, Transform, Load) oraz technikach transformacji danych. Znajomość narzędzi i frameworków do ETL.
  • Znajomość relacyjnych baz danych (np. SQL Server, PostgreSQL) oraz baz NoSQL.
  • Technologie Big Data: doświadczenie z technologiami i frameworkami big data, takimi jak Hadoop, Spark i Hive.
  • Zrozumienie koncepcji magazynowania danych oraz doświadczenie z platformami magazynowania danych (np. Azure SQL Data Warehouse, Amazon Redshift).
  • Biegła znajomość modelowania danych, projektowania schematów oraz architektury danych.
  • Znajomość systemów kontroli wersji (np. Git) i zarządzania repozytoriami kodu.
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
Obowiązki:
  • Projektowanie i implementacja potoków danych oraz workflow ETL przy użyciu usług chmurowych, takich jak Azure i AWS.
  • Tworzenie i utrzymywanie rozwiązań magazynowania danych na platformach Azure i AWS.
  • Współpraca z zespołami między działowymi w celu zrozumienia wymagań biznesowych i przekładania ich na rozwiązania techniczne.
  • Budowanie i utrzymywanie efektywnych, skalowalnych i niezawodnych architektur danych do celów analizy i raportowania.
  • Współpraca z zespołem analitycznym.
  • Wdrożenie kontroli jakości danych i procesów walidacji danych w celu zapewnienia dokładności i spójności danych.
  • Utrzymywanie i aktualizacja dokumentacji danych.
  • Rozwiązywanie problemów związanych z danymi.
Mile Widziane:
  • Nice to have: Python.
  • Dodatkowe doświadczenie z innymi platformami chmurowymi (AWS lub Google Cloud) stanowi istotną przewagę.
  • Certyfikaty związane z Microsoft Azure, AWS.
Oferujemy:
  • Pakiet sportowy
  • Prywatna opieka medyczna
  • Platforma edukacyjna Udemy
  • Programy szkoleniowe z certyfikatami
  • Wsparcie w zakresie podnoszenia kwalifikacji. Programy rozwoju umiejętności, centra kompetencji, sesje wymiany wiedzy, webinaria społecznościowe, ponad 110 szkoleń rocznie.

Osoba prowadząca projekt:
Małgorzata Rembalska
m.rembalska@new-invest.pl
Tel: +48 667 670 667