Linux Administrator / DevOps Engineer, nr ref. 22/2021
Miejsce Pracy: Cała Polska Warszawa Wrocław Poznań Kraków Lublin Gdańsk Gdynia Szczecin Białystok Łódź Lublin Katowice
Praca zdalna: TAK

Od 15 000 - 20 000 pln netto na B2B. Zależy od poziomu doświadczenia.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie pracować w zespole inżynierów odpowiedzialnych za automatyzację instalacji, konfiguracje i testowanie produktów wytwarzanych w Spółce. Dodatkowo będzie wsparciem dla produktów dostarczonych do klienta oraz będzie zajmować się utrzymaniem i rozwójem infrastruktury serwerowej Spółki.

Firma: została założona w 2001 roku jako spin-off programu Enterprise Application Integration operatora sieci telefonii komórkowej E-Plus Mobilfunk GmbH w Düsseldorfie. Od początku 2006 roku firma, której główna siedziba znajduje się w Düsseldorfie, posiada szwajcarską filię w Hünenberg a od 2011 roku posiada również filię w Polsce. Specjalizuje się w szeroko pojętej integracji usług, procesów oraz systemów IT. Posiada wieloletnie doświadczenie w udanej realizacji projektów integracyjnych w wiodących przedsiębiorstwach w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i krajach pozaeuropejskich.

Wielkośc firmy: Polski oddział ok. 30 osób, ogólnie ok. 80 osób

Główne branże: transportowa, farmaceutyczna, bankowa, telekomunikacyjna i wielu innych.

Stack:

CI/CD -> Jenkins, GitLab CI

QA/Testing -> Selenium, Allure, Sonarqube

Repository Manager -> Nexus

Issue tracking/Project Management -> Jira

Java app servers -> Wildfly, Springboot

Hypervisor -> Proxmox

Containerization -> Docker, Kubernetes/Rancher

Monitoring -> Icinga2

TIBCO products portfolio -> EMS, BusinessWorks, ActiveMatrix BusinessWorks (legacy), Hawk

Main Client's OS -> RHEL 8.x,7.x,6.x (we use CentOS/OracleLinux)

Wymagania:
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji
  • Znajomość narzędzi do automatyzacji: Jenkins, Ansible (lub podobnych rozwiązań devops)
  • Znajomoścć systemów Linux, ze szczególnym uwzględnieniem RHEL/CentOS
  • Umiejętność pisania skryptów bash
  • Doświadczenie w automatyzacji powtarzalnych czynności administracyjnych
  • Doświadczenie w tworzeniu i utrzymaniu usług HA
Obowiązki:
  • Automatyzacja procesu instalacji, konfiguracji i testowania dostarczanych produktów za pomocą Ansible
  • Bieżące utrzymanie systemów Linux, systemów wirtualizacji i pozostałych usług na nich działających
  • Bieżące utrzymanie i rozwój wewnętrznych projektowych środowisk testowych i developerskich
  • Analiza i rozwiązywanie problemów pojawiających się w utrzymywanej infrastrukturze
  • Automatyzacja procesu rozwoju i testowania aplikacji
  • Wsparcie zespołów programistów przy wdrożeniach
  • Współpraca z zespołem Support przy złożonych problemach klientów
  • Pełnienie dyżurów telefoniczny jako druga/trzecia linia wsparcia
Mile Widziane:
  • Doświadczenie w pracy zdalnej
  • Doświadczenie w używaniu systemu wersjonowania Git (Gitlab)
  • Doświadczenie w zarządzaniu i rozwijaniu środowisk wirtualizacyjnych i konteneryzacji

Osoba prowadząca projekt:
Małgorzata Rembalska
m.rembalska@new-invest.pl
Tel: +48 667 670 667