C++/Qt Developer, nr ref. 15/2022
Miejsce Pracy: Cała Polska Warszawa Wrocław Poznań Kraków Lublin Gdańsk Gdynia Szczecin Białystok Łódź Lublin Katowice
Praca zdalna: TAK

Od 18 000 - 30 000 pln netto na B2B. Możliwość zwiekszenia budżetu.

Poszukujemy starszego programisty C++/Qt z doświadczeniem w projektowaniu i budowaniu rozwiązań integracji systemów, który bedzie odpowiadał również za współtworzenie standardów rozwoju technologicznego firmy.

Firma: została założona w 2001 roku jako spin-off operatora sieci telefonii komórkowej E-Plus Mobilfunk GmbH w Düsseldorfie. Od początku 2006 roku firma, której główna siedziba znajduje się w Düsseldorfie, posiada szwajcarską filię w Hünenberg a od 2011 roku posiada również filię w Polsce. Specjalizuje się w szeroko pojętej integracji usług, procesów oraz systemów IT. Posiada wieloletnie doświadczenie w udanej realizacji projektów integracyjnych w wiodących przedsiębiorstwach w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i krajach pozaeuropejskich.

Wielkość firmy: Polski oddział ok. 30 osób, ogólnie ok. 80 osób

Projekt: przebudowa/rozbudowa systemu zarządzania ruchem niemieckiej infrastruktury kolejowej. Renowacja musi odbywać się bez przerywania procesów biznesowych, dlatego też starannie wybrano mieszane podejście, które obejmuje adaptację nowych produktów, budowę nowych systemów, tworzenie nowych platform oprogramowania oraz renowację istniejących sprawdzonych i bardzo złożonych systemów.

System Zarządzania Tablicami Czasowymi jest systemem o dużej przepustowości, pracującym w czasie rzeczywistym, który służy do tworzenia, zarządzania, modyfikowania i weryfikacji danych planu produkcji. System ten jest migrowany na nowe platformy technologiczne i uzupełniany o nowe komponenty. Jest to szczególnie wymagające, a przez to interesujące przedsięwzięcie. Korzystamy z najnowocześniejszych narzędzi i procedur CI/CD, w tym automatycznej inspekcji kodu, automatycznego testowania i automatycznego wdrażania do naszych środowisk testowych w chmurze. System jest rozwijany w technologiach C++, Qt5/6, Java, Spring, JSF, Oracle, TIBCO, ELK. Używamy również pakietów wspieranych przez OPSI do wdrażania oprogramowania i konfiguracji na wszystkie stacje robocze użytkowników końcowych, którzy pracują w dużym, skalowalnym środowisku.

W codziennej pracy używamy:

- Microsoft Vistual Studio Professional 2019 (z widokiem na wersję 2022)

- Qt Creator w wersji komercyjnej

- System kontroli Git wspierany przez środowisko Gitlab wraz z dostępnymi narzędziami CI/CD

- Stacja robocza z zainstalowanym systemem Windows 10 (lub ekwiwalent w postaci maszyny wirtualnej)

Wymagania:
  • Co najmniej 4 lata doświadczenia zawodowego w zakresie rozwoju oprogramowania,
  • Umiejętności techniczne: C++, Oracle DB (SQL, PL/SQL), Linux / MS Windows, znajomość algorytmów informatycznych
  • Znajomość programowania GUI z wykorzystaniem Qt5/6 lub gotowość do nauki
  • Zdolności analityczne i umiejętność rozwiązywania problemów
  • Stosowanie dobrych praktyk w zakresie tworzenia oprogramowania, w tym CI (CMake, Jenkins), wzajemna weryfikacja kodu, testy automatyczne, umiejętność analizy i zrozumienia dużej bazy kodów
  • Dobra znajomość języka angielskiego (codzienny język projektowy)
Obowiązki:
  • Poszukujemy starszych programistów C++, którzy będą pełnić wiodącą rolę w zespole analityków, architektów, programistów, specjalistów QA i inżynierów DevOps. Będą uczestniczyć w projektowaniu, rozwijaniu i zapewnianiu jakości kluczowych komponentów systemów zarządzania ruchem w kontekście projektów wdrożeniowych, jak również w trybie dev ops. Projekty są organizowane zgodnie ze zwinnymi modelami projektowymi (SaFE) oraz z wykorzystaniem zestawu narzędzi firmy Atlassian (Jira, Confluence).
Mile Widziane:
  • Doświadczenie w pracy w rozproszonych, zdalnych zespołach i metodykach Agile, np. SCRUM

Osoba prowadząca projekt:
Małgorzata Rembalska
m.rembalska@new-invest.pl
Tel: +48 667 670 667